Kaip sumažinti šildymo išlaidas iki 75 %?

2018-07-22

Jūsų namai vis dar netaupo nei energijos, nei jūsų pinigų taip, kaip turėtų šiuolaikiškas būstas?

Laikas pagalvoti apie efektyviausią rinkoje apšiltinimą poliuretano putomis…

Poliuretano putos – tai viena iš naujausių apšiltinimo technologijų Lietuvoje. Ji tokia efektyvi, kad galite sutaupyti iki 75 proc. už namo šildymą, jei tinkamai apšiltinate savo namus. Ar tikrai tiek daug?

Kad įsitikintumėte poliuretano putų efektyvumu, reiktų papasakoti apie jas plačiau. Tai iš aviacijos pramonės atėjęs produktas, todėl moksliniu požiūriu yra gana naujas. Kaip ir kiti produktai, atėję iš aviacijos, jis buvo išrastas gana seniai (1937 metais Vokietijoje), tačiau paprastiems mirtingiesiems tapo prieinamas tik prieš 30 metų. Poliuretano putos susiformuoja sumaišius dvi chemines medžiagas, kurių pagrindą sudaro organiniai polimerai. Kai dvi medžiagos yra sumaišomos, susiformuoja putos, kurios per keletą sekundžių išsiplečia ir sustingsta sudarydamos kietą sluoksnį. Stingdamos putos plečiasi, todėl užpildomos visos įmanomos ertmės 100 proc. Purkšti galima naudojant specialią įrangą ir apsaugos priemones. Namų sąlygomis poliuretanu šiltinti sienas, stogus, vamzdynus ir kitas vietas gali tik profesionalai, turintys atitinkamą kvalifikaciją ir licencijas.

Kodėl namai, apšiltinti poliuretano putomis, taupo energiją kur kas geriau?

1. Užpildoma 100 proc. visų ertmių. Tai reiškia, kad orui nebėra pro kur išeiti į išorę ir taip eikvoti energiją;
2. Nėra jokių siūlių, kurios „vaikščiotų“ ir sudarytų sąlygas šilumai išeiti;
3. Itin mažas šilumos laidumas – λ = 0,022 – 0,030w/mk;
4. Didžiausia šilumos varža –150 mm storio poliuretano putų sluoksnis generuoja net 6,82 šiluminę varžą;
5. Po poliuretano sluoksniu paslėptos medinės konstrukcijos negauna drėgmės, todėl nepūva, yra nepasiekiamos medienos graužikams.

Tai suteikia papildomo stabilumo ir sandarumo. Poliuretano putos pasižymi ir kitomis savybėmis. Viena svarbiausių savybių yra ta, kad jos yra atsparios karščiui, nedegios. Taip pat poliuretanas pasižymi garso izoliacijos savybėmis. Svarbiausia, pats šiltinimo procesas užima kur kas mažiau laiko, nei analogiškas šiltinimas mineraline vata. Taip sutaupoma nemažai pinigų. Poliuretano putos – idealus sprendimas mokantiems skaičiuoti ir suprantantiems, kad tik efektyvios ir ilgaamžės technologijos užtikrina namų energijos tvarumą. O poliuretanas savo savybes išlaiko apie 80 metų.

Plačiau apie vidaus ir išorės šiltinimą efektyviomis poliuretano putomis gali papasakoti meistras Liutauras iš UAB „Termoefektas“, kiekvieną dieną dirbantis su šiomis medžiagomis.

Liko klausimų?

Termoefektas, UAB

Liepų 6, Raisteniškės, Vilniaus raj., LT-14180

Mob. telefonas: +370 678 78930

El. paštas: info@termoefektas.lt

Įmonės kodas: 304428193

PVM kodas: LT100010721217

A/S LT497300010150716416, „Swedbank” AB