Namas iš poliuretano putų! Marse!

2017-07-30

Ar galite įsivaizduoti namą be betono, medienos ar kitų medžiagų, iš kurių mes statome namus? Ir pastatytą per 14 valandų! Mes galime…Mums ir sunku patikėti, tačiau jau yra įmonių, kurios pritaiko poliuretano putas namų statybai, kaip pačios sako – tiek Žemėje tiek Marse! Namo statybai panaudojama autonominis mašina-robotas, naudojantis saulės energiją. Robotas turi “ranką” kuri gali judėti visomis kryptimis ir kurios gale sumontuotas purkštuvas. Į purkštuvą yra paduodamos jau sumaišytos poliuretano putos sudedamosios medžiagos ir “ranka” pagal įvestus parametrus purškia poliuretano putą. Išpurkšta medžiaga reaguodama su oru plečiasi ir stingsta. Ant sustingusio sluoksnio purškiamas antras sluoksnis poliuretano putos, kuris sukimba su jau sustingusiu paviršiumi. Ranka juda perimetru ir purškia trečią sluoksnį, ketvirtą ir tt. Taip suformuojama poliuretano siena, kuri nepalieka plyšių drėgmei, skersvėjui.

   

Statant namą poliuretano putomis suformuojamos vidinės ir išorinės sienos, kurios užpildomos fibros ir  stiklo pluošto polimeru. Gaunama monolitinė poliuretano konstrukcija, su didelės varžos šiluminiu ir geros garso izoliacijos sluoksniu.

“Poliuretano putos panaudojamos ne tik namų šiltinimui, bet ir namų statymui”

Toks namas atrodo gal ir neįprastai, tačiau tikrai yra šiltas. Namas tikrai patiktų Fengšui praktikuojantiems žmonėms – jis būtų be kampų ar aštrių kraštų, tik baldų sprendimų prireiktų nestandartinių. Nors ir tai nebūtų problema – robotas greitai galėtų kai kuriuos baldus sukurti.

Gyventi tokiame name būtų vieni privalumai – namas apšiltintas, izoliuotas, langus ir duris gali “pasidaryti” kokio tik nori dydžio ir kurioje tik nori vietoje. Ir beje vienas iš didžiausių privalumu – jis būtų greitos statybos ir pigus. Be to panaudojant tokį robotą galima būtų kurti įvairių formų namus, o pastačius kelis kupolus – juos sujungti tarpusavyje. Toks robotas labai priverstų Lietuvoje – atpigtų statybos darbų kainos. O ir vietoj statybininkų tereiktų vieno darbuotojo – kuris suprojektuotų namą ir pateiktų robotui statybinės medžiagos – poliuretano putų.

Taigi šiai dienai atsiranda vis naujų sprendimų ir naujų technologijų – poliuretano putos panaudojamos ne tik namų šiltinimui, bet ir namų statymui, nestandartinių architektūrinių formų kūrimui. Mes taip pat tikimės, kad greitai tokiais robotais namai bus pastatomi ir iš kitų medžiagų – tokių kaip smėlis.

Pažiūrėti kaip vyksta tokios statybos galite čia:

Summary
Review Date
Reviewed Item
Na įdomu kai pmarse pastatytų
Author Rating
41star1star1star1stargray

Liko klausimų?

Termoefektas, UAB

Liepų 6, Raisteniškės, Vilniaus raj., LT-14180

Mob. telefonas: +370 678 78930

El. paštas: info@termoefektas.lt

Įmonės kodas: 304428193

PVM kodas: LT100010721217

A/S LT497300010150716416, „Swedbank” AB