Šiltinimas poliuretanu

Šiltinimas poliuretanu arba tiksliau sakyti reikėtų poliuretano putomis (termoizoliacija) yra tradicinių šiltinimo medžiagų, tokių kaip akmens ar mineralinės vatos, polistirolo ir pan. alternatyva, kitas šiltinimo medžiagas pranokstanti savo išskirtinėmis termo, hidro ir garso izoliacinėmis savybėmis. Tai yra ekologiška, nekenksminga žmogaus sveikatai medžiaga.

  • Purškiamos poliuretano putos turi ypatingai geras sukibimo su kitomis medžiagomis savybes, todėl prikimba praktiškai prie bet kokio sauso paviršiaus. Taip pat tai leidžia jas naudoti ir kombinuoti su kitomis šiltinimo medžiagomis;
  • Poliuretano putomis padengti paviršiai pasižymi labai geromis garso izoliacinėmis ir garso sugėrimo savybėmis. Tai labai sumažina triukšmo lygį gamybinėse patalpose, neleidžia triukšmui iš išorės patekti į patalpas;
  • Poliuretano putų, skirtų šiltinti gyvenamuosius namus sudėtyje yra antipireno, kuris didina medžiagos atsparumą degimui. Poliuretano putų poros neleidžia medžiagai degti per visą gylį. Tai degimo nepalaikanti, savaime užgęstanti medžiaga.
Šiltinimui paprastai naudojamos dviejų pagrindinių tipų putos: atvirų porų putos  ir  uždarų porų putos 
Kuo didesnis putų tankumas, tuo didesnę šiluminę varžą ji turi.

Atvirų porų poliuretano putos

Atvirų porų poliuretano putos, (medžiagos tankis 8- 18 kg/m³; λ – 0,034 W/m·K) – skirtos šiltinimo darbams pastato viduje – šiltinant stogą, palėpę, sienas, perdangą. Tokių putų šiltinimo savybės yra artimos daugeliui kitų šiltinimo medžiagų. Pagrindinis privalumas, kad šiltinant putomis gaunamas vientisas, monolitinis ir sandarus sluoksnis, kuris pastatui dar suteikia ir gerą garso izoliaciją. Minusas – prieš pradedant šiltinimo darbus rekomenduojama šiltinamą dalį izoliuoti hidroizoliacine plėvele. Apšiltinus konstrukciją  15 cm storio putų sluoksniu užtenka, kad būtų pasiekta šiltinamos konstrukcijos šiluminė varža R ~ 5, ir užtikrintas patalpų sandarumas.

Uždarų porų poliuretano putos

Uždarų porų poliuretano putos, (medžiagos tankis 28- 60 kg/m³; λ – 0,021 W/m·K) skirtos šiltinimo darbams tiek pastato viduje tiek išorėje. Dažniausiai naudojamos sunkai, ar nepatogiai prieinamose vietose, kuriose reikia taupant erdvę pasiekti maksimalų šilumos izoliavimo efektą, užtikrinti termo ir hidro izoliaciją. Apšiltintos konstrukcijos nereikalauja papildomos techninės priežiūros, šiltinimo medžiaga yra ilgaamžė, prikimba prie visų sausų ir švarių šiltinamų paviršių, laikui bėgant šilumos laidumo savybės nesikeičia. Šiltinami šlaitiniai stogai, sutapdinti (plokšti) stogai, profilinės konstrukcijos, perdangos, fasadai, pamatai. 5 cm storio sluoksnio užtenka, kad būtų pasiekta šiltinamos konstrukcijos šiluminė varža R ~ 2,5. Toks sluoksnis užtikrina ne tik šiluminę varžą, bet ir sandarumą, bei hidroizoliuoja paviršius – prireiks mažesnių energijos sąnaudų patalpų šiltinimui arba vėsinimui. Apšiltinus patalpas nebereikia papildomų hidroizoliacinių medžiagų apsaugai nuo drėgmės. Medžiaga vienalytė, sudaranti glazūros įspūdį, todėl galima apsieiti ir be apdailos. Šiltinant pastatus iš išorės, šiltinimo medžiagą reikia apsaugoti nuo ultravioletinių saulės (UV) spindulių. Veikiant tiesioginiams UV spinduliams, medžiagos spalva tamsėja, didėja paviršiaus drėgmės įgeriamumas, prarandamas estetinis vaizdas.

KONSTRUKCIJOS TURI AUKŠTĄ ŠILUMINĘ VARŽĄ

UŽPILDOMI VISI TARPAI. PASTATAS – SANDARUS

SUSTIPRINA KONSTRUKCINIUS MAZGUS

ATSPARUMAS DRĖGMEI, MAŽAS GARŲ PRALAIDUMAS

ŠILUMOS LAIDUMO SAVYBĖS NEKINTA NET IR PO 20 METŲ

NAUDOJAMOS TIK KOKYBIŠKOS MEDŽIAGOS

Galimas ir mišrus šiltinimo būdas. Siekiant gauti gerą hidroizoliacinį sluoksnį ir aukštą šiluminę varžą konstrukcijos šiltinamos dengiant uždarų porų poliuretano putų sluoksniu ir ant jų – atvirų porų poliuretano putų sluoksniu.

Poliuretano putos puikiai sąveikauja ne tik tarpusavyje, bet ir su kitomis šiltinimo ar izoliavimo medžiagomis.

Šiltinamas poliuretano putomis. Kuris šiltinimo būdas geriausias. Termoefektas

Liko klausimų?

Termoefektas, UAB Liepų 6, Raisteniškės, Vilniaus raj., LT-14180 Mob. telefonas: +370 (633) 00320 El. paštas: info@termoefektas.lt Įmonės kodas: 304428193 PVM kodas: LT100010721217 A/S LT497300010150716416, „Swedbank” AB